Pracovné oblečenie

Pracovné oblečenie

Všetky pracovné odevy sú šité z certifikovaných materiálov, ktoré dodávajú špičkoví európski výrobcovia, spoločnosti TDV a Klopman.
Modely pracovných odevov boli navrhnuté spoločnosťou Bardusch tak, aby boli komfortné pri nosení, plne funkčné a moderné. Bardusch podporuje domácich dodávateľov, a tak pracovné oblečenie šijeme nielen v Čechách a v Maďarsku, ale aj priamo na Slovensku. Uniformované pracovné odevy navrhujeme pre našich zákazníkov vo firemných farbách. Podľa požiadavky zákazníka umiestnime na pracovné oblečenie aj firemné logo, prípadne menovku. S ohľadom na použitý materiál, zvolíme firemné logo buď vyšívané alebo potlačené. Pracovným oblečením tak prispievame k firemnej kultúre našich zákazníkov. Okrem štandardného pracovného oblečenia vyrobeného z vysoko kvalitných certifikovaných materiálov a certifikovaných doplnkov vyrábame aj špeciálne ochranné odevy. Majú špecifické požiadavky na materiál, na doplnky a musia spĺňať prísne bezpečnostné a ochranné kritériá, ktoré podliehajú európskym normám.

ESD ochranný pracovný odev

Antistatický pracovný odev využívaný v pracovnom prostredí, kde je nevyhnutné eliminovať elektrostatické výboje. ESD ochranné odevy používajú pracovníci v elektrotechnickom priemysle, automobilovom priemysle, pri telekomunikačnej a výpočtovej technike. Hlavná podstata ochrany pred elektrostatickým výbojom spočíva v eliminácii nebezpečného elektrostatického výboja, ktorý vzniká medzi materiálmi s rôznym nábojom. Vysokoochranné pracovné odevy ESD spĺňajú európsku normu EN 61340-5-1. Zároveň sú navrhnuté tak, aby boli vzdušné, vďaka špeciálnym vetracím vložkám a komfortné pri nosení. (Norma EN 1149-5 :Táto európska norma stanovuje požiadavky na materiály a vyhotovenie ochranných odevov schopných odvádzať elektrostatický náboj, ktoré sa používajú ako súčasť úplne uzemneného systému, aby sa zabránilo vzniku zápalných výbojov.)

antistatické pracovné odevy

FLAME SAFE ochranný pracovný odev

Ohňuvzdorné pracovné oblečenie pozostávajúce z viacerých ochranných vrstiev, ktoré zaručujú zvýšenú tepelnú odolnosť až po extrémnu ochranu pred sálavým teplom a vysokými teplotami. Pracovné oblečenie Flame safe využívajú pracovníci v strojárenskom, železiarskom a zlievarenskom priemysle, v cementárni, hlinikárni, sklárni, v automobilovom priemysle, ale aj pri hasení požiarov a horľavých kvapalín. Ochranné pracovné oblečenie Flame safe sa riadi európskou normou EN ISO 11612 – Ochranné oblečenie, chrániace pred teplom a plameňmi.

Ohňuvzdorné pracovné oblečenie

MULTI PRO ochranný pracovný odev

Multinormové pracovné oblečenie, ktoré spĺňa prísne európske normy na antistatické, nehorľavé, reflexné a chemicky odolné pracovné oblečenie. Pracovníkovi je zabezpečená multi ochrana vďaka nehorľavým reflexným prvkom, viacnásobným prešívaným alebo lepeným švom a fluorescenčným farbám. Multi pro je pracovné oblečenie, ktoré poskytne ochranu pred teplom, ohňom, chemikáliami, pri zváraní, pred elektrickým oblúkom, pri manipulácii s kyselinami a horľavinami.

Multinormové pracovné oblečenie

HIGH VISIBILITY ochranný pracovný odev

Pracovné oblečenie High visibility je reflexné, fluorescenčné oblečenie s vysokou viditeľnosťou. Reflexné oblečenie zvyšuje viditeľnosť pracovníka za akýchkoľvek svetelných podmienok, vďaka vysokému kontrastu medzi ochranným odevom a pozadím okolitého prostredia. Cez deň je to vďaka fluoreskujúcemu – neónovému materiálu a v noci vďaka reflexným pásikom, ktoré odrážajú prichádzajúce svetlo. Reflexné pracovné oblečenie Bardusch spĺňa európsku normu EN ISO 20471.

Pracovné oblečenie pre vysokú viditeľnosť

CLEAN ROOM ochranný pracovný odev

Pracovné odevy Clean room sú určené pre čisté priestory a pre citlivé výrobné procesy moderných High-tech produktov, kde je nutné zachovávať čistotu ovzdušia, minimalizovať množstvo prachových častíc a eliminovať prítomnosť choroboplodných zárodkov. Bardusch garantuje 100% čistotu Clean room odevov podľa noriem ISO 14644-1, STN EN 17665-1 a STN EN 285. Pranie a čistenie pracovného oblečenia Clean room, ktoré je veľmi citlivé, je najnáročnejšou disciplínou v starostlivosti o textil. Podlieha špeciálnym pracím a dekontaminačným procesom, ktorými dokážeme veľmi účinne zničiť všetky choroboplodné zárodky a mikroorganizmy (SARS, vtáčia chrípka H1N1, vírus Norwalk). Doručenie vypraných a vyčistených Clean room odevov musí taktiež spĺnať prísne kritériá hygienickej bezšvovej logistiky. Pracovné odevy Clean room vvyužívajú pracovníci vo farmaceutickom priemysle, vo výskumných laboratóriách, vo vede, v optike, v letectve, pri výrobe čipov a zariadení, ktoré sú citlivé na pracové čiastočky a elektrostatické výboje.

Pracovné oblečenie pre čisté priestory a citlivé prostredie High-Tech

Ilustračné pracovné oblečenie

Pracovné oblečenie - blúza
Pracovné oblečenie - montérky
Pracovné oblečenie - nohavice